افتتاح پل جدید «سرخس–سرخس» ایران و ترکمنستان با حضور مقامات دو کشور

«سید‌محمد احمدی» سفیر ایران در «عشق‌آباد» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ترکمنستان ضمن تأیید این مطلب تصریح کرد: عملیات فیزیکی ساخت و ساز پل جدید «سرخس- سرخس» در ۲ طرف مرز به پایان رسیده‌ و در آینده نزدیک قرار است با حضور مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان رسماً به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه ساخت این پل یک سال و ۲ ماه گذشته بین رؤسای جمهور ۲ کشور به امضا رسید، افزود: طول پل بر روی رودخانه «تجن» ۹۶ متر و عرض آن ۱۵ متر و ظرفیت تردد آن بیش از ۲ هزار دستگاه خودرو در ۲۴ ساعت پیش‌بینی شده‌ است.

سفیر ایران تصریح کرد: عملیات اجرایی پل دوم پایانه مرزی «سرخس-سرخس» بر اساس موافقت‌نامه دوجانبه بین ترکمنستان و ایران به صورت مشارکتی توسط پیمانکاران ایرانی ساخته شده‌ است.

احمدی ادامه داد: کل اعتبارات برای ساخت پل سرخس حدود ۵ میلیون دلار بوده که به صورت مساوی از سوی ایران و ترکمنستان تأمین شده‌ است.

سفیر ایران در عشق‌آباد اظهار داشت: ساخت پل جدید سرخس-سرخس در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کالا نه فقط بین ۲ کشور ایران و ترکمنستان بلکه برای کل کشورهای آسیای مرکزی و منطقه نقش مهمی را ایفا خواهد نمود.

/فارس/.